SZÉKESFEHÉRVÁR PORTÁL VAKOK ÉS GYENGÉNLÁTÓK SZÁMÁRA
(ingyenes felolvasó program letöltése)     Váltás a grafikus oldalra
Hírek
Építészeti értékek
Árpád fürdő
(Székesfehérvár, Kossuth utca 12.)
Az 1905-ben épült szecessziós stílusú, kagylódíszítésű, kupolás műemlékfürdőt gondos rekonstrukciót követően 2010. tavaszán adták át a nagyközönségnek.
Bory-vár
(Székesfehérvár, Máriavölgy 54.)
A város legkülönlegesebb építménye, igazi kuriózum. A vár építészeti érdekessége, hogy alapanyaga beton. A 20. századi lovagvár Bory Jenő építész és szobrászművész alkotása, melyet 36 éven keresztül épített feleségének örök szerelmük jelképeként.
Hiemer-ház
(Székesfehérvár, Oskola u. 2-4.)
A XVII. századi barokk-rokokó stílusú épület valójában három különálló ház, amelyek az évszázadok során épültek össze egy házzá. Ma a házasságkötő terem is az épületben található.
Hotel Magyar Király épülete
(Székesfehérvár, Fő utca 10.)
A Zichy-háznak is nevezett székesfehérvári klasszicista palotát gróf Schmidegg Pál császári és királyi kamarás építette 1820-as évek elején. Az 1870-es évek elejétől Magyar Király Szálló néven működik. Első sikeres rendezvénye az 1874. augusztus 22-én a városi színház megnyitó előadása után rendezett díszvacsora volt.
Megyeháza
(Székesfehérvár, Szent István tér 9.)
Az 1807-1812 között épült klasszicista stílusú Megyeháza homlokzati terveit Pollack Mihály készítette. Építésénél felhasználták a középkori várfal déli bástyájának köveit. Emeletén lovagterem található egykori uralkodóink arcmásával.
Pelikán udvar, Pelikán Galéria
(Székesfehérvár, Kossuth utca 15.)
Az egyemeletes székesfehérvári lakóház - volt Pelikán fogadó - barokk stílusban épült 1756-ban. Az épület udvari részén emelkedett a színházterem, amelyben vendégszerepelt Petőfi Sándor is.
Püspöki Palota
(Székesfehérvár, Városház tér 5.)
A palota az egykori koronázó templom, a Szűz Mária Prépostsági templom köveiből épült. Az építkezés több mint húsz esztendeig tartott, így az alapvetően barokk épületen megjelentek a copf stílusú díszítőelemek is.
Városháza
(Székesfehérvár, Városház tér 1.)
Az épület jobb oldali szárnyát az 1698. évi telekkönyv már városházaként tartja nyilván. A városban látható három Aba-Novák Vilmos által készített monumentális alkotás egyikét őrzi.
Vörösmarty Színház
(Székesfehérvár, Fő utca 8.)
A patinás épület emeleti társalgójában, ahol egykor még Laborfalvy Róza mondott köszönő beszédet, Áron Nagy Lajos fehérvári Munkácsy-díjas festőművész nagyméretű pannója látható Vörösmarty Csongor és Tündéjének egy jelenetével.
 


Hírportál
Önkormányzat
Civil
Kultúra
Turizmus
Ifjúság
Gazdaság
Sport
Egészség
Oktatás
Sajtó
Karrier